اطلاعاتی در مورد کشور اسپانیا

کشور اسپانیا بعد از فرانسه دومین کشور اروپای غربی محسوب می‌شود که مساحت آن یک سوم مساحت ایران است.
آب‌وهوا در قسمت شمالی کشور اسپانیا معتدل بوده و در بخش مرکزی، جنوبی و شرقی شما شاهد آب و هوایی مدیترانه‌ای خواهید بود. آب‌وهوای اسپانیا در فصل بهار، بسیار ملایم و خنک است اما در تابستان‌ آب‌وهوای بسیار گرم و خشکی را دارد.
اسپانیا از سال ۱۸۹۲ به کشورهای اتحادیه اروپا پیوست. کشور اسپانیا در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای پیمان شینگن قرار دارد. پایتخت این کشور مادرید است.
اسپانیا کشوری توسعه‌یافته و مدرن است و نهمین قدرت اقتصادی دنیا و پنجمین قدرت اقتصادی اروپا را کسب کرده است. بندر بارسلونا توانسته نقش بسزایی را در واردات و صادرات این کشور ایفا کند.
اسپانیا ترکیبی است از زندگی سنتی و زندگی مدرنیته. مردم این کشور روحیه شادی داشته و از نژادپرستی به دور هستند.
از ویژگی های مهم اسپانیا می توان به کم هزینه بودن زندگی در این کشور اشاره کرد. این کشور اروپایی جزو مقرون به صرفه ترین کشورهای دنیاست.

تحصیل در اسپانیا

اسپانیا بعنوان یکی از کشورهای توریستی پربازدیدکننده است که سالیانه تعداد بیشماری از سراسر دنیا برای بازدید از جاذبه های این کشور به اسپانیا سفر می کنند. کشور اسپانیا بعنوان کشوری در اتحادیه اروپا و حوزه شینگن شرایط بسیار مناسبی را برای تحصیل فراهم کرده است.
این کشور با داشتن دانشگاه های برتر با رنکینگ های بالای جهانی و همچنین تحصیل ارزان ( تحصیل در اسپانیا به مراتب از کشورهای نظیر سوئیس، کانادا و انگلستان ارزان تر است) توانسته پذیرای دانشجویان بسیاری از نقاط مختلف دنیا باشد. برای ورود به دانشگاه های اسپانیا شما می بایست به زبان انگلیسی تسلط خوبی داشته باشید و چنانچه به زبان اسپانیایی یا انگلیسی آشنایی نداشته باشید دانشگاه برای شما دروس پیش نیاز درنظر می گیرد که مستلزم هزینه می باشد.
یکی از مزایای تحصیل در اسپانیا اینست که شما می توانید همزمان با تحصیل، برای تامین مخارج زندگی کار هم کنید و پس از پنج سال زندگی در اسپانیا میتوانید اقامت دائم این کشور را اخد نمایید.

مقاطع مختلف تحصیلی در اسپانیا

تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا
جهت ورود به دانشگاه های اسپانیا در مقطع کارشناسی، در ابتدا شما باید وارد کالج شوید که این دوره بین ۵ تا ۹ ماه متغیر است. پس از اتمام این دوره، می بایست در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید. پس از کسب نمره قبولی می توانید وارد دانشگاه های اسپانیا شوید. شما در دوره کالج مجاز به کار نمی باشید اما در دوره کارشناسی می توانید برای تامین هزینه های خود، کار کنید.
پیشنهاد می شود قبل از ورود به اسپانیا به یادگیری زبان اسپانیایی بپردازید تا متحمل پرداخت هزینه و اتلاف وقت در اسپانیا نشوید. طول مدت کارشناسی در اسپانیا ۴ سال می باشد.
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا

در اسپانیا مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا ۲ الی ۴ ترم طول می کشد. دروس دانشگاهی در این مقطع، به دو صورت انگلیسی و اسپانیایی تدریس می شوند. شما همزمان با تحصیل دراین مقطع، می توانید جهت تامین مخارج زندگی هفته ای ۲۰ ساعت کار کنید و براحتی از پس تمامی هزینه ها بربیایید.


اسپانیا
اسپانیا
اسپانیا

تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا
این دوره در اسپانیا، ۵ سال طول می کشد. این دوره همانند بسیاری از کشورهای اروپایی، بصورت تحقیقاتی است. تحصیل در این مقطع در اسپانیا تقریبا رایگان می باشد. دورس تدریسی به زبان انگلیسی می باشند و همچنین دانشجویان می توانند با هفته ای ۳۰ ساعت کار، براحتی از پس هزینه های زندگی بربیایند.
برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های رایگان، با موسسه مهاجرتی نصیر مهاجر ایرانیان تماس بگیرید.

ویزای خودحمایتی اسپانیا

یکی از راه های آسان برای داشتن اقامت دائم اسپانیا، ویزای خودحمایتی است. در این نوع ویزا شخص متقاضی باید دارای تمکن مالی مناسبی باشد. این نوع اقامت به افرادی تعلق می گیرد که نیازی به منبع درآمد در کشور اسپانیا ندارند و همچنین نیازی به سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت هم نیست.
در این نوع از اقامت اسپانیا فرد متقاضی نباید در کشور مقصد و یا ایران سابقه کیفری داشته باشد. همچنین عدم منع ورود به اسپانیا یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا برای فرد وجود نداشته باشد.
در حقیقت با اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا دیگر نیازی به سرمایه گذاری و کارآرفرینی نیست.

مزایای اقامت خود حمایتی اسپانیا

  • اقامت اروپا برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
  • ‎اقامت برای فرزندان بالای ۱۸ سال به همراه خانواده
  • ‎برخورداری از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی و تحصیل رایگان فرزندان
  • ‎صدور اقامت ۱ ساله در ابتدای پروسه
  • امکان راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در کشور اسپانیا
  • ‎امکان اخذ پاسپورت اسپانیایی (تابعیت)
  • ‎تردد به کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا
  • امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه اروپا و شینگن
  • ‎تسهیل اخذ ویزای کشورهای انگلیس و کانادا