اطلاعاتی در مورد کشور آذربایجان

کشور آذربایجان در قاره آسیا در جنوب رشته کوه های قفقاز و شمال رودخانه ارس و کنار دریای خزر واقع شده است. این کشور با دریای خزر ۸۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. آب و هوای کشور آذربایجان دارای تابستان های گرم و زمستان های بسیار سرد و خشکی دارد به این دلیل که این کشور در منطقه ای کوهستانی واقع شده است.
پایتخت آذربایجان، باکو می باشد. این کشور جمیعتی بالغ بر ۱۰ میلیون نفر می باشد که از شهرهای مهم این کشور می توان به نخجوان، ایچری، شکی، گنجه و لنکران اشاره کرد.
زبان رسمی این کشور ترکی است اما علاوه بر این زبان، زبان هایی نظیر روسی، ارمنی، لزگی، تاشی و تاتی در کشور آذربایجان صحبت می شود. اکثر مردم این سرزمین دارای دین اسلام و مذهب شیعه می باشند هرچند میان این مردم مذهب سنی هم به ندرت دیده می شود.
واحد پول کشور آذربایجان منات می باشد.
از مکان های دیدنی این کشور که جزء جاذبه های توریستی نیز محسوب می شوند می توان پارک ملی آبشرون، پارک ملی شیروان، دریاچه گویگولی، آتشگاه باکو را نام برد.
کشور آذربایجان توانسته بستر بسیار امن و مناسبی را از طریق امکانات تحصیلی، زندگی و کار برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران فراهم سازد. سرمایه گذاری در آذربایجان، به روشهای ذیل میسر می باشد که می توان به آنها اشاره کرد:
 سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی
 سرمایه گذاری با ایجاد اشتغال
 خرید ملک یا مغازه
 خرید سهام
 ثبت شرکت
از میان این گزینه ها ثبت شرکت پروسه ای ساده، امن و بسیار کم هزینه تر است و در نهایت به شما امکان اخذ اقامت را به همراه خواهد داشت.
برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های رایگان، با موسسه مهاجرتی نصیر مهاجر ایرانیان تماس بگیرید.