advertise

اطلاعاتی در مورد کشور سوئد

کشور سوئد با جمعیت ده میلیون نفر در اروپا و در حوزه اسکاندیناوی واقع شده است. زبان رسمی این کشور، سوئدی بوده هرچند زبانهایی نظیر انگلیسی، سامی و فنلاندی نیز در این کشور صحبت می شود. پایتخت این کشور استکهلم بوده و واحد پولش کرون است.
این کشور با شرایط اقتصادی قدرتمند و سطح رفاه بالا، شرایط ایده الی را برای مردمانش فراهم کرده.
از همسایگان این کشور می توان به دانمارک، فنلاند و نروژ اشاره کرد. در بسیاری از شهرهای سوئد شما با آب و هوای سرد قطبی مواجه هستید که در تابستان گاهی حدود نیم ساعت بیشتر شب را تجربه نمی کنید.
سه قطب بزرگ تولید دانش، رونق اقتصاد و کسب و کار کشور سوئد را در منطقه اسکاندیناوی به شهرت جهانی رسانده است. سیستم آموزشی اسکانیناوی سرآمد سیستم های آموزشی جهان است.
جهت اخذ ویزای این کشور توسط تولد فرزند باید توجه داشته باشید که تابعیت سوئدی بر پایه خون است نه خاک. یعنی تابعیت سوئد از طریق تولد فرزند به طرق زیر میسر است.
۱) در صورتی که مادر نوزاد تبعه سوئد باشد.
۲) هرگاه مرد سوئدی با زن خارجی ازدواج کندو فرزند آنها نیز در خارج متولد شود، فرزند آنها سوئدی محسوب می شود.
۳) هرگاه از مرد سوئدی و زن خارجی که با همدیگر ازدواج کرده و صاحب فرزندی شوند، آن نوزاد زمانی می تواند تابعیت سوئد را دریافت کند که والیدن او با هم ازدواج کرده باشند و ثانیا به سن هجده نرسیده باشد.
اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید باید بدانید که از سال ۲۰۱۱ به بعد، تحصیل در این کشور مستلزم پرداخت شهریه می باشد اما این مبلغ شهریه نسبت به سایر کشورها و درآمد سالانه افراد، بسیار ناچیز است.
برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های رایگان، با موسسه مهاجرتی نصیر مهاجر ایرانیان تماس بگیرید.

اخذ اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

سوئد

جهت تحصیل در سوئد شما نیاز به یک ویزا یا اجازه اقامت سوئدی نیاز دارید. همه افرادی که توسط دانشکاه سوئدی پذیرفته می شوند برای اخذ ویزای خود در اسرع وقت باید اقدام کنند. زیرا تراکم دانشجویان برای ویزا هر ساله قبل از نیمسال دوم در پاییز وجود دارد که توسط سازمان مهاجرتی سوئد گرفته می شود نه سفارت سوئد.
با توجه به نیروی انسانی، محدودیت در طول ماه های ژوئیه و اوت (تیرو و مرداد)در سفارت وجود دارد، محدودیت بعلت زمان لازم برای مصاحبه پذیرش است.
برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های رایگان، با موسسه مهاجرتی نصیر مهاجر ایرانیان تماس بگیرید.

اخذ تابعیت و اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در سوئد با توجه به وضعیت خوب اقتصاد در این کشور بسیار مطلوب می باشد. جهت سرمایه گذاری در سوئد می توانید اقدام به ثبت شرکت در این کشور بنمایید اما توجه داشته باشید که شما از طریق خرید ملک نمی توانید به تابعیت سوئد دست یابید
شرایط ثبت شرکت در سوئد به شرح ذیل می باشد:
۱) داشتن حداقل ۱۸ سال
۲) دارا بودن تمکن مالی بالا
۳) دارا بودن عدم سوء پیشینه
چنانچه شما قصد دارید برای کمتر از سه ماه در سوئد اقامت داشته باشید، نیاز به اخذ ویزای دائم ندارید و برای این منظور می بایست جهت اخذ ویزای توریستی اقدام کنید که این ویزا به شما اجازه بازدید و گردشگری به این کشور را می دهد.
برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های رایگان، با موسسه مهاجرتی نصیر مهاجر ایرانیان تماس بگیرید.

ویزای کاردرمانی در سوئد

رشته هایی که می توانند جهت دریافت ویزای کاردرمانی سوئد اقدام نمایند عبارتند از:
شنوایی سنجی، بهداشت دهان و دندان، متخصص تغذیه، فیزیک پزشکی، پرستار، ارتوپدی، فیزیوتراپی، روانشناسی و روان درمانگر، رادیولوژیست، زیست پزشکی، دندان پزشکی، پزشک عمومی، مامایی، بینایی سنجی، داروسازی، نسخه نویسی، روانپزشک، گفتاردرمانی

سوئد

تمکن مالی:
به صورت گردشی بوده یعنی گردش سه ماهه حساب همراه با نامه بانک یا همان پرینت مالی
مدارک:

۱) مدرک تحصیلی حتما باید آزدا باشد (دارای عدم تعهد)
۲) دو سال سابقه درمان بیمه
۳) ترجمه مدارک
در این برنامه، دانستن زبان در حدی نیاز است که متقاضی بتواند با آفیسر به زبان انگلیسی یا سوئدی صحبت کند. بنابراین در این پروسه نیازی به ارائه مدرک آیلتس نیست.
روند کار ویزا:
۱) ارزیابی مدارک (توسط موسسه مهاجرتی)
۲) سطح C۱ زبان سوئدی ( موسسه شما را ثبت نام میکند تا بتوانید در همان کشور دوره را طی کنید).
۳) professional test
 ۴) آداپته شدن در طول دوره جهت زندگی در سوئد (یک دوره کارآموزی سه ماهه می باشد به اضافه معادل سازی مدرک که همه اینها جزء سابقه کاری شخص محسوب می شود).
برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های رایگان، با موسسه مهاجرتی نصیر مهاجر ایرانیان تماس بگیرید.